Zabiegi profesjonalne do wykonania w domu
Bezpieczeństwo stosowania Beauty Boxów - wywiad z Caroliną Martin, cz. 1
Bezpieczeństwo stosowania Beauty Boxów - wywiad z Caroliną Martin, cz. 1

Beauty Boxy to w pełni profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które dotychczas były przeprowadzane przez zawodowców
w gabinetach kosmetologii. Dziś trafiają w ręce użytkowniczek, które mają przeprowadzić całą procedurę samodzielnie,
w swoim domu. Pojawiają się zatem wątpliwości, czy jest to dla klientek bezpieczna forma. 

Na pytania związane z bezpieczeństwem samodzielnego przeprowadzenia zabiegów, zawartych w Beauty Boxach, odpowiedziała Carolina Martin - właścicielka sieci klinik kosmetologii SC Beauty i pomysłodawca Boxów.

 

  • Czy stosowanie profesjonalnych zabiegów w domu jest bezpieczne?

Przede wszystkim to, że nasze klientki będą samodzielnie nakładać poszczególne elementy zabiegów z wybranych boxów, nie oznacza, że będą to robić same. Będę z każdą z nich, w formie bardzo szczegółowego filmu instruktażowego,
i będę prowadzała je przez czas trwania całego zabiegu. Filmy nagraliśmy w taki sposób, że pokazuję każdy szczegół: od demakijażu i przygotowania skóry do samego zabiegu, przez sposoby aplikacji kolejnych jego elementów, aż do samego końca trwania procedury. W chwilach gdy klientka będzie się relaksowała np. z maseczką na twarzy, w naszych filmach gra relaksująca muzyka, ja proponuję krótkie ćwiczenia oddechowe dla relaksu i przypominam o upływającym czasie. Chcemy, żeby nasze klientki czuły się bezpieczne, zaopiekowane a dodatkowo otulone wspaniałymi wrażeniami.

 

  • Czy zabiegi Beauty Box różnią się czymś od zabiegów gabinetowych?

Beauty Boxy zostały stworzone na podstawie topowych zabiegów, które wykonywane są w gabinetach kosmetologii.
Ich receptura, działanie oraz efekt nie odbiegają od tych wykonywanych przez profesjonalistów. 

 

  • Czy czasy trzymania poszczególnych elementów boxa na twarzy są minimalne czy maxymalne, dla skuteczności zabiegu?

Jest to czas optymalny, wskazany. Ja, jako kosmetolog, przez cały zabieg prowadzę osobę go wykonującą. Wskazuję jej właściwy moment usunięcia lub zmycia produktu.

 

  • Co zrobić, gdy np. maseczka lub peeling wpadnie do oka lub ust?

Są to produkty profesjonalne, ale nadal kosmetyczne. Takie historie mogą się wydarzyć również w gabinecie kosmetycznym. Gdy poczujemy, że do oczu, spłynęło nieco produktu, lub niechcący go tam wprowadziliśmy należy działać w dwojaki sposób. Jeżeli jest to produkt kwasowy, silnie złuszczający należy przemyć oko obficie letnią wodą. Jeżeli dostała się tam maska lub serum typowo pielęgnacyjne, wystarczy zanurzyć wacik w bieżącej wodzie i wyczyścić oko kilkukrotnie.  Z ustami jest troszkę łatwiej. Wystarczy je po prostu trzykrotnie przepłukać wodą.


 

  • Jak rozpoznać czy odczuwane np. pieczenie jest spowodowane działaniem kosmetyku czy reakcją alergiczną?

Takie szczypanie, związane z działaniem produktu nie będącego kwasem lub peelingiem enzymatycznym, (przez kosmetologów bardzo pożądane) utrzymuje się ok. 5 minut. Po tym czasie ulega zmniejszeniu. Natomiast produkty kwasowe lub w postaci masek czy żeli enzymatycznych, z każdą minutą dają mocniejsze doznania. Takie wskazane podrażnienie jest wtedy, kiedy pojawia się ono tuż po aplikacji produktu na skórę. I po zmyciu po kilkunastu minutach (rumień) znikają.

Z kolei z alergią mamy do czynienia, kiedy pomimo zmycia produktu rumień się nasila, do którego mogą dołączyć takie objawy, jak świąd, pieczenie lub w gorszym przypadku pęcherze i pokrzywka alergiczna. Zmiany alergiczne nie znikają po zmyciu preparatu. Mogą utrzymywać się od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin po zatrzymaniu czynnika alergizującego. 

 

  • Jeżeli klientka nie wiedziała o możliwej alergii na któryś ze składników a reakcja nastąpiła, co powinna zrobić?

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej:

  • silnego świądu po zmyciu produktu
  • długotrwałego zaczerwienienia
  • bąblów i pęcherzy

należy jak najszybciej sięgnąć po leki antyhistamonowe zmniejszające nadreaktywność układu immunologicznego. W pierwszym rzucie kojące okazują się okłady z zimnych kompresów. Można również nałożyć na skórę preparat z pantenolem. I czekać. 

W przypadku bardzo ciężkich alergii, np.

  • silnego obrzęku twarzy

należy natychmiast udać się do lekarza!

 

Zapraszam Cię do przeczytania drugiej części wywiadu.

Zobacz fragment filmu instruktażowego dołączanego do Beauty Boxów:

 

 

Newsletter
Zostaw mi swój adres e-mail, a dostaniesz ode mnie specjalny prezent! Beauty Box odwiedził w domu Carolinę Martin i zapytał o to, jak pielęgnować dłonie domowymi sposobami w czasach częstej dezynfekcji rąk.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl